تراریوم مدل استوایی همانطور که از نامش پیداست تداعی کننده نمایی از جنگلهای استوایی برای ماست. مدل استوایی پرطرفدارترین مدل دربین تراریوم های شرکت ویواریا میباشد و علت آن را میتوان در تطبیق پذیزی بالا، زیبایی و قابلیت ساخت و طراحی متنوع آن جستجو کرد.

کوچکترین اندازه جهت ساخت این مدل دارای ابعادی به طول ۸۰ عمق ۴۰ و ارتفاع۹۰ سانتیمتر میباشد.

در این مدل علاوه بر کف باکس شیشه ای در دیواره پشتی آن نیز گل و گیاه کاشته میشود به صورتی که دیواره پشت با مواد مخصوص به شکل صخره ساخته میشود و با گیاهان و انواع شاخه ها تزیین میشود. از این مدل میتوان به صورت جدا کننده کامل دو محیط به صورت نمای یک طرفه و دو طرفه استفاده کرد. این مدل قابل نصب در همه مکان ها خصوصا داخل دیوارها با ارتفاع بلند و کوتاه میباشد. همچنین از این مدل میتوان بر روی پایه کنار دیوار در لابی منازل، ادارات، هتل ها و رستوران ها استفاده کرد. تنوع گیاهان در آن زیاد و امکان نصب آبنما را نیز وجود دارد.

مزایا :

  • قابلیت اجرا در اندازه کوچک بزرگ و خیلی بزرگ تا ابعاد ۳۰ و ۴۰ مترمربع
  • امکان نصب آبنما و بخار سرد را دارد.
  • دارای تنوع گیاهی زیاد بسته به ابعاد کار
  • به دلیل کاشت گیاهان در دیواره عمودی دارای تنوع زیاد در طراحی میباشد.
  • امکان نگاه داری از انواع خزندگان را دارا میباشد

نگاهداری :

اسپری کردن آب به صورت روزانه یا هفتگی که این کار فقط جهت رشد سریع تر و شادابی دوچندان گیاهان شما انجام میشود اما انجام ندادن آن نیز باعث مشکل در گیاهان نخواهد شد و فقط روند رشد کندتر میشود. اگر امکان این را دارید که روزانه ۳ تا ۴ دقیقه دربهای تراریوم را باز کرده و هوای تازه وارد آن کنید سلامتی گیاهان شما چند برابر میشود اما این کار را زمانی انجام دهید که حداقل هفته ای یک تا دو بار گیاهان را اسپری آب میکنید. در غیر این صورت نیازی به این کار نیست (توجه داشته باشید که کلا تراریوم طوری طراحی شده که کمترین نیاز به رسیدگی را داشته باشد و مواردی که ذکر میشود لازم الاجرا نمیباشد و فقط جهت شادابی و تراوت بیشتر گیاهان شماست).